
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.4 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 0.97 V to 41.9 V |
| Quiescent Current | 2.5 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 200 kHz to 3 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 8
Distributors
pcbx
Unit Price$6.33560
Ext.Price$6.33560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.33560 | $6.33560 |
| 10 | $5.44827 | $54.48270 |
| 25 | $5.09470 | $127.36750 |
| 50 | $4.76407 | $238.20350 |
| 100 | $4.45494 | $445.49400 |
